Utorok 23.04.2019
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
11.07.2018 11:00

Cyklista s detskou mozgovou obrnou Peter Káčer zbiera peniaze pre iných


Peter Káčer, snímka zdroj: zv-podujatia.com


Športovec s detskou mozgovou obrnou Peter Káčer počas posledného júnového týždňa prešiel na špeciálne upravenom bicykli trasu z Komárna do Skalice. Takýmto spôsobom zbieral peniaze pre sedem rodín s podobným hendikepom, ako má on.


Zbierka trvá do nedele (15. 7.) a verejnosť môže jeho snahu podporiť prostredníctvom sms, informovala PR manažérka projektu Jana Trellová.      

"Bicyklovanie je pre mňa rehabilitačný pohyb, zlepšuje sa mi pohybové ústrojenstvo, lepšie sa hýbem a v neposlednom rade, cítim sa lepšie a ako zdravý človek," hovorí Káčer, ktorý chce nielen zbierať finančné prostriedky, ale aj ukázať ľuďom, že keď sa chce, tak sa dá. Jeho rodine napríklad lekári tvrdili, že skončí ako nevládny pacient.     

 Video, na ktorom mladý športovec žiada cez sociálnu sieť o pomoc so zbierkou, sa počas noci z pondelka na utorok stalo najvirálnejším na Slovensku za posledné dva roky, tvrdí Trellová. Káčera podľa nej podporujú viaceré známe tváre ako Separ, Strapo, Kali alebo Dara Rolins. Správu v hodnote jedno euro môže verejnosť poslať na číslo 832.      

Káčer podobné podujatia organizuje pravidelne. V roku 2016 za svoju pomoc získal ocenenie Krištáľové krídlo.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.07.2016
Káčer na bicykli 2016
Správca nadácie TA3 Peter Káčer sa už po tretí krát pripravuje na charitatívnu jazdu bicyklom po Slovensku. S partiou nadšencov a svojim trojkolesovým bicyklom na prelome letných prázdnin navštívi niekoľko regiónov východného Slovenska.
viac
06.05.2017
Peter Káčer: Každej samospráve sme vďační za spoluprácu
Peter Káčer sa pripravuje na ďalšiu charitatívnu cyklojazdu naprieč našimi regiónmi. Neuskutoční sa však na prelome letných prázdnin, ale posledný júnový týždeň. Nielen o tejto novinke sme sa zhovárali s Petrom Káčerom. V rozhovore k 4. ročníku podujatia pripravil omnoho viac.
viac
20.03.2018
Detská tour Petra Sagana
Na preteky môžete prihlásiť svoje dieťa do 14 rokov (ročník 2002 a mladší), či už máte sotva dvojročného cyklistu s odrážadlom, alebo už skúseného cyklistu. Registrácia prebieha vždy deň vopred a taktiež v deň súťaže v čase a na mieste zverejnených v propozíciách súťaže.
viac
30.05.2018
Nadácia TA3: Peter Káčer má Oscara!
Zlatá soška Oscara má svojho majiteľa – zo slávnostného galavečera si ju odniesol správca Nadácie TA3 Peter Káčer. Tak, ako je Peter výnimočný športovec, tak aj ocenenie, ktoré dostal, nie je obyčajným Oscarom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.48 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.83 %