Streda 16.01.2019
Dnes má meniny 
Kristína
1°C Bratislava
04.12.2016 08:28

Členovia ZMO hornej Nitry o problémoch, ktoré trápia obyvateľov regiónu


Ilustračná snímka (bj).


V stredu 16. novembra sa v Kultúrnom dome v Čereňanoch (okres Prievidza) konal druhý snem Združenia miest a obcí hornej Nitry (ZMO HN) v roku 2016.


Snem otvoril predseda Združenia miest a obcí hornej Nitry Vojtech Čičmanec, ktorý po prednesení správy o zhodnotení činnosti ZMO HN od I. snemu, ktorý sa konal 11. marca 2016, odovzdal slovo prítomným hosťom. Ako prvý sa starostom obcí a primátorom miest prihovoril predseda TSK Jaroslav Baška, ktorý sa vyjadril k problémom, ktoré trápia hornú Nitru. Jedným z nich je aj výstavba R2. „Som rád, že sa po niekoľkých desiatkach rokov, v ktorých sa o R2 hovorilo, podarilo otvoriť prvý úsek, a to obchvat Bánoviec nad Bebravou. Nesmieme však zanedbať prípravu ďalších úsekov R2. Urobím všetko preto, aby sa príprava a výstavba R2 urýchlila, pretože sever – juh kraja je dopravne veľmi dobre prepojený, chýba nám už len dlho očakávané prepojenie východu a západu Trenčianskeho kraja, čiže Považia s hornou Nitrou,“ uviedol trenčiansky župan.

Viac v Obecných novinách č. 47-48/2016 na str. 20

Autor: (bj)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.04.2016
Starostovia v michalovskom regióne poukázali najmä na problémy v školstve
Členovia Regionálneho združenia Zemplín – Michalovský región sa na svojom výročnom sneme zišli 16. marca. Snem otvoril a viedol jeho predseda a primátor Michaloviec Viliam Zahorčák, ktorý privítal prítomných členov a hostí.
viac
21.10.2016
Združenie miest a obcí hornej Nitry si pripomenulo štvrťstoročnicu
V piatok 23. septembra sa v Dome kultúry v Kanianke zišlo približne 170 hostí, aby si pripomenulo 25 rokov od vzniku združenia. Stretli sa takmer všetci súčasní primátori i starostovia a viac ako päťdesiatka bývalých starostov. Medzi hosťami bol aj predseda ZMOS Michal Sýkora.
viac
02.12.2016
Hornonitrianske radnice nemajú financie na zvýšenie miezd v ďalších školách
Samosprávy nemajú dostatok financií na možné zvyšovanie miezd pedagogických pracovníkov v materských školách, základných umeleckých školách (ZUŠ) či centrách voľného času v zmysle nových požiadaviek školských odborov, o ktorých v súčasnosti rokuje s odborármi rezort školstva.
viac
26.05.2018
Úspešný 3. ročník Olympiády detí hornej Nitry
Dejiskom 3. ročníka Olympiády detí hornej Nitry bol už tradične atletický areál ZŠ Sama Chalupku v Prievidzi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.60 %