Utorok 25.06.2019
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
30.09.2018 11:25

Chodník korunami stromov navštívilo počas prvého roku vyše 350.000 ľudí


Ilustračná snímka, zdroj: chodnikkorunamistromov.sk


Chodník korunami stromov v Bachledovej doline otvorili pred rokom a za ten čas sa stal jednou z najväčších atrakcií v regióne.


 „Záujem návštevníkov o túto prírodnú atrakciu všetkých milo prekvapil. Prechádzka v korunách s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu si získala srdcia mnohých turistov. Za prvý rok prevádzky si Tatry z korún stromov prišlo pozrieť vyše 350.000 návštevníkov zo Slovenska i zahraničia,“ uviedla marketingová manažérka strediska v Bachledovej doline Martina Múdra.       

Chodník si podľa nej obľúbili rodiny s deťmi, ale aj seniori, či skupiny mladých ľudí. Stal sa tiež akousi učebňou priamo v prírode pre školy i škôlky. Atrakcia je otvorená počas celého roka a meniacou sa prírodnou scenériou ponúka vždy iné pohľady. Najviac návštevníkov tu však zavíta počas letných prázdnin.       

Od jari tohto roku je prechádzka v korunách prístupná len pešou túrou, keďže v stredisku momentálne stavajú novú kabínkovú lanovku. Potreba výmeny starej dráhy, ktorá slúžila viac ako 30 rokov, vzišla práve zo zvýšeného záujmu o stredisko zo strany peších turistov. „Práve otvorením novej kabínky, ktoré je plánované na zimu tohto roku, sa z Chodníka korunami stromov stane jedna z mála plne bezbariérových atrakcií v prírode. Chodník bude zároveň dostupný aj pre rodiny s deťmi a kočíkmi, vozíčkarom bude prispôsobená aj nová panoramatická reštaurácia,“ upozornila Múdra.       

Prvý chodník korunami stromov vznikol v roku 2009 v Bavorskom lese. O krátky čas sa stal veľmi populárnou turistickou atrakciou. Záujem oň bol veľký, investor sa preto rozhodol budovať na tých najzaujímavejších miestach Európy ďalšie chodníky. „Všetky stoja na štyroch základných princípoch, a to umožniť pobyt v lese aj ľuďom, ktorí by sa doň inak nedostali, keďže všetky chodníky sú bezbariérové. Zároveň majú poskytnúť iný pohľad na les z vtáčej perspektívy, prebudiť v ľuďoch lásku k prírode, vzdelávať ich o živote v lese a jeho ochrane a ponúknuť prírodnú zábavu pre všetky vekové kategórie,“ ozrejmila Múdra a dodala, že Chodník korunami stromov v Bachledovej doline je v poradí 7. projektom spoločnosti Erlebnis Akademie AG. Štyri podobné chodníky existujú doteraz v Nemecku, dva v Čechách a jeden v Rakúsku.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.12.2016
Lyžiarske svahy v Bachledovej doline otvoria už v piatok
V Bachledovej doline v Ždiari v okrese Poprad sa v posledných dňoch nachádza okolo 40 centimetrov prírodného snehu. Mínusové teploty vytvárajú ideálne podmienky aj pre technické zasnežovanie vo všetkých troch dolinách.
viac
29.12.2016
Lyžiarov odvezie do Bachledovej doliny nová autobusová linka
Lyžiari cestujúci do Bachledovej doliny v Ždiari v okrese Poprad môžu využívať novú dopravu. Z Kežmarku, Veľkej Lomnice, Starej Lesnej a Tatranskej Kotliny majú k dispozícii skibus.
viac
27.09.2017
Chodník korunami stromov v Bachledovej doline sprístupnia v piatok
Návštevníci Bachledovej doliny neďaleko obce Ždiar v okrese Poprad sa v piatok (29. 9.) budú môcť vybrať na prechádzku do korún stromov. Stavba chodníka, ktorej maximálna výška dosahuje 24 metrov, sa blíži do finále. V Bachledovej doline však ešte stále prebiehajú montážne práce a úpravy okolia.
viac
13.12.2017
Chodník korunami stromov v Bachledovej doline je prístupný aj v zime
Jedna z najväčších atrakcií posledných mesiacov na Spiši, Chodník korunami stromov v Bachledovej doline, je v prevádzke aj počas zimy. Turisti sa hore dostanú len peši, keďže trojsedačková lanovka vedúca až ku chodníku bude v prevádzke výhradne pre lyžiarov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %