Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
8°C Bratislava
13.09.2016 08:51

Charitatívnu Rallye Krištáľové krídlo podporí aj zlatý olympionik Matej Tóth


Zlatý olympionik Matej Tóth. Snímka zdroj: beh.sk


V Záhorskej Bystrici odštartuje v nedeľu 18. septembra charitatívna akcia Rallye Krištáľové krídlo s Matadorom. Účasť potvrdil rekordný počet umelcov, športovcov a ďalších známych ľudí.


Podujatie sa koná pod záštitou podpredsedu vlády SR Petra Pellegriniho pri príležitosti osláv 20. výročia Krištáľového krídla.       

Cieľom charitatívnej jazdy na historických vozidlách je finančná zbierka na pomoc ľuďom so zdravotným znevýhodnením. Trasa povedie zo Záhorskej Bystrice cez Ivanku pri Dunaji, Senec, Svätý Jur až do Rače. Okrem prehliadky historických vozidiel organizátori pripravili rôzne prekvapenia a súťaže. Ľudia majú príležitosť stráviť nedeľu v spoločnosti známych osobností. V kolóne sa povezú Celeste Buckinhgam, Jozef Vajda, Kamila Magálová, Daniel Dangl, Marián Mitaš, Vladimír Kobielsky, Karin Haydu, Martin Madej, Majo Labuda, tiež naši úspešní športovci Danka Barteková, Richard Lintner a čerstvý olympijský víťaz Matej Tóth.      

 „Počas celej trasy rozdávame červené srdiečka, ktoré vyrobili v chránených dielňach v Malackách a autisti z Drahuškova. Tieto srdiečka rozdávame ľuďom, ktorí prispejú finančným vkladom pre toto podujatie, výťažok bude rozdelený pre občianske združenia. Dojímavých príbehov máme niekoľko a snažíme sa v nadácii takýmto spôsobom pomáhať a prebúdzať v ľuďoch filantropické emócie, je potrebné cítiť s týmito ľuďmi,“ uviedla pre TASR na dnešnom stretnutí s médiami organizátorka podujatia Mária Vaškovičová.       

Návštevníci sa môžu tešiť na historické autá od 30. až po 70. roky a na značky ako Dodge a Tatra z roku 1932, BMW z roku 1940, Rolls Royce z roku 1963, ďalej Corvette, Morris, Chrysler, Mercedes, Buick, Cadillac či Jaguár. Vydavateľ časopisu Veterán SK a spoluorganizátor podujatia Pavol Arnold uviedol: „Majiteľov veteránov nie je treba dvakrát prehovárať. Sú to úspešní ľudia, ktorí radi pomôžu a tešia sa, že môžu historické vozidlá odprezentovať verejnosti v spojení s charitou.“       

Z výťažku tohtoročnej zbierky Nadácia Krištáľové krídlo podporí zariadenie sociálnych služieb pre deti a mladých ľudí so zdravotným postihnutím Dom sv. Anny a liečenie pre 14-ročnú Sašku, ktorá sa narodila s rázštepom chrbtice.      

Zbierku je možné podporiť na jednotlivých zastávkach trasy rallye príspevkom do pokladničky alebo zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo účtu: SK12 0200 0000 0029 6279 5958. Zbierka je povolená MV SR pod číslom SVS – OVS3 – 2016/020695.       

Partnerom podujatia je spoločnosť Matador Group, ktorá je jednou z najstarších spoločností na Slovensku. Predseda predstavenstva a prezident Matador Group Štefan Rosina uvádza: „Skupina Matador je hrdá na to, že je generálnym reklamným partnerom tohto charitatívneho podujatia. Rallye je pre nás jedinečnou príležitosťou ako zmysluplne prepojiť náš dlhoročný vzťah k automobilovému priemyslu a vášeň k historickým vozidlám s pomocou ľuďom s rôznymi formami zdravotného znevýhodnenia.“       

Nadácia Krištáľové krídlo bola založená s cieľom pomáhať rodinám, občianskym združeniam, zdravotníckym zariadeniam, a deťom, ktoré sú mentálne, zmyslovo, citovo a telesne postihnuté. Za päť rokov činnosti nadácia vyzbierala a prerozdelila viac ako 800 tisíc eur. V roku 2015 iniciovala a financovala vydanie knihy Máme dieťa s autizmom, ktorá je prvá svojho druhu na Slovensku.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.02.2018
Záhorská Bystrica hľadá zhotoviteľa nadstavby MŠ
V Záhorskej Bystrici hľadajú realizátora nadstavby a ďalšieho rozšírenia kapacít materskej školy (MŠ). Výzvu na predkladanie ponúk zverejnila bratislavská mestská časť v utorok vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
06.03.2018
Športová akadémia je otvorená každému, kto sa chce hýbať
V polovici februára 2018 sa na rokovaní Rady Združenia miest a obcí Slovenska zúčastnil aj olympionik Matej Tóth. Prezentoval svoju športovú akadémiu, ktorá v súčasnosti pôsobí na 78 školách a teší sa záujmu viac ako 1200 detí.
viac
08.08.2018
V Banskej Bystrici zaznejú myšlienky hodné šírenia
Banská Bystrica zažije úžasnú atmosféru, ktorá so sebou nesie podnadpis „myšlienky hodné šírenia“. V poradí už druhý ročník univerzitného TEDx bude v septembri hostiť Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela.
viac
29.09.2018
Agrofilm začína 1. októbra 2018 a bude plný chutí a filmových zážitkov
34. ročník Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm je opäť sviatkom pre poľnohospodárov, drobných farmárov, výskumníkov, potravinárov a samozrejme filmárov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %