Štvrtok 20.06.2019
Dnes má meniny 
Valéria
°C
18.05.2019 10:20

Cezhraničný projekt má zlepšiť dopravnú dostupnosť Bošáckej doliny


Ilustračná snímka, zdroj: BratislavaDen


Zlepšenie dopravnej dostupnosti Bošáckej doliny z oboch strán hranice je hlavným dôvodom zámeru Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) zrekonštruovať približne štvorkilometrový úsek cesty III/1223 z obce Zemianske Podhradie do Bošáce v okrese Nové Mesto nad Váhom.


Dohodu o spolupráci partnerov na projekte v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika medzi Trenčianskym samosprávnym krajom a Riaditeľstvom ciest Zlínskeho kraja schválili tento týždeň poslanci Zastupiteľstva TSK.       

Ako informoval predseda TSK Jaroslav Baška, zrekonštruovaný úsek na slovenskej strane zlepší dopravnú dostupnosť k významným objektom kultúrneho a prírodného dedičstva nachádzajúcich sa na území Bošáckej doliny z oboch strán hranice, čím dôjde ku komplexnejšiemu a kvalitnejšiemu prepojeniu atraktivít prihraničného územia, a tým i k vytvoreniu lepších podmienok na zvýšenie jeho návštevnosti.       

Súčasťou cezhraničného projektu je i rekonštrukcia približne 3,5-kilometrového úseku cesty tretej triedy na českej strane. Schválenie uzavretia dohody o spolupráci partnerov projektu Zastupiteľstvom TSK a jej podpísanie oboma partnermi projektu je nevyhnutnou podmienkou na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.11.2016
Na Korcháň sa Rakovčania dostanú po novej ceste
Cesta z Rakovej do miestnej časti Korcháň prešla za posledných sedem rokov viacerými rekonštrukciami. Žilinský samosprávny kraj vyasfaltoval už 6,2 kilometra miestnych komunikácií za viac ako 700-tisíc eur.
viac
02.10.2017
Na obnovu podhradia a dolného hradu vo Fiľakove získala samospráva 928 000 eur
Dolný hrad a podhradie Fiľakovského hradu v meste Fiľakovo v Lučeneckom okrese čaká rozsiahla rekonštrukcia. Umožní ju dotácia vo výške takmer 928 000 eur.
viac
17.03.2018
V Považskobystrickom okrese župa zrealizuje investičné akcie za 2,5 miliona eur
Župa vo veľkom investuje predovšetkým do Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica, finančné prostriedky v okrese vynakladá aj na zlepšenie stavu školských budov či cestných komunikácií.
viac
25.05.2018
V Hrabovskej doline sprístupnili nový náučný chodník Medvedia cesta
Novovzniknutý náučný chodník v Hrabovskej doline v Ružomberku s názvom Medvedia cesta, ktorý slávnostne sprístupnili vo štvrtok, ponúka rodinám s deťmi pohyb, zábavu i poučenie. V rámci nenáročnej trojkilometrovej pešej túry sa návštevníci môžu zastaviť na siedmich stanovištiach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %