Pondelok 16.09.2019
Dnes má meniny 
Ľudmila
°C
18.05.2019 10:20

Cezhraničný projekt má zlepšiť dopravnú dostupnosť Bošáckej doliny


Ilustračná snímka, zdroj: BratislavaDen


Zlepšenie dopravnej dostupnosti Bošáckej doliny z oboch strán hranice je hlavným dôvodom zámeru Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) zrekonštruovať približne štvorkilometrový úsek cesty III/1223 z obce Zemianske Podhradie do Bošáce v okrese Nové Mesto nad Váhom.


Dohodu o spolupráci partnerov na projekte v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika medzi Trenčianskym samosprávnym krajom a Riaditeľstvom ciest Zlínskeho kraja schválili tento týždeň poslanci Zastupiteľstva TSK.       

Ako informoval predseda TSK Jaroslav Baška, zrekonštruovaný úsek na slovenskej strane zlepší dopravnú dostupnosť k významným objektom kultúrneho a prírodného dedičstva nachádzajúcich sa na území Bošáckej doliny z oboch strán hranice, čím dôjde ku komplexnejšiemu a kvalitnejšiemu prepojeniu atraktivít prihraničného územia, a tým i k vytvoreniu lepších podmienok na zvýšenie jeho návštevnosti.       

Súčasťou cezhraničného projektu je i rekonštrukcia približne 3,5-kilometrového úseku cesty tretej triedy na českej strane. Schválenie uzavretia dohody o spolupráci partnerov projektu Zastupiteľstvom TSK a jej podpísanie oboma partnermi projektu je nevyhnutnou podmienkou na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.10.2017
PSK začal v pohraničí modernizovať cesty za viac ako 10 miliónov eur
Prešovský samosprávny kraj (PSK) získal na niekoľko cestných projektov dotáciu v celkovej výške cez 10 miliónov eur. Projekty bude realizovať v rámci cezhraničnej slovensko-poľskej spolupráce.
viac
28.11.2017
Most Ružín by po rekonštrukcii mohli otvoriť 10. decembra
Práce na odstránení havarijného stavu mosta Ružín v týchto dňoch vrcholia. Ak zaťažovacia skúška dopadne dobre a stavebný úrad vydá kolaudačné rozhodnutie, prvé autá by cez most mohli prejsť 10. decembra 2017. Informoval o tom Úrad Košického samosprávneho kraja (KSK).
viac
25.05.2018
V Hrabovskej doline sprístupnili nový náučný chodník Medvedia cesta
Novovzniknutý náučný chodník v Hrabovskej doline v Ružomberku s názvom Medvedia cesta, ktorý slávnostne sprístupnili vo štvrtok, ponúka rodinám s deťmi pohyb, zábavu i poučenie. V rámci nenáročnej trojkilometrovej pešej túry sa návštevníci môžu zastaviť na siedmich stanovištiach.
viac
19.03.2019
Rekonštrukcia administratívnej budovy na Trenčianskom hrade napreduje
Rekonštrukčné práce na dvoch významných projektoch na Trenčianskom hrade pokračujú podľa plánu. Podľa harmonogramu pokračujú aj práce na sprístupnení Južného opevnenia. Presvedčiť sa o tom prišiel osobne priamo na hrad v pondelok 18. marca 2019 aj trenčiansky župan Jaroslav Baška.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %