Nedeľa 24.06.2018
Dnes má meniny 
Ján
14°C Bratislava
11.09.2017 10:39

Čadičové kocky sa stanú minulosťou


Obrúsená a napenetrákovaná časť chodníka.


Mesto Žilina naďalej pokračuje v rekonštrukcii peších komunikácií so zvýšenou intenzitou chodcov.


Aktuálne prebiehajú práce na neslávnych čadičových kockách na Ulici Antona Bernoláka a následne budú pokračovať na Nešporovej ulici a v okolí Mestskej krytej plavárne Žilina. Dlažba bola v zlom technickom stave, vplyvom poveternostných podmienok začala praskať a v daždivom počasí bola klzká a hrozilo riziko úrazu.

Na Ulici Antona Bernoláka bol odstránený starý povrch a zbrúsená vrstva bola natretá penetrákovým náterom. Prednosta Mestského úradu v Žiline Igor Liška spolu s vedúcim odboru dopravy Petrom Rolkom vykonali obhliadku prebiehajúcich prác s konštatovaním, že všetko pokračuje podľa stanoveného harmonogramu.

Čadičové kocky sa po rokoch dočkali rekonštrukcie. Ulica Antona Bernoláka, Nešporova ulica a okolie Mestskej krytej plavárne dostane nový a bezpečný šat. Práce sa týkajú plochy približne 2100 m², kde kocky nahradí asfaltový povrch.

Autor: (Pavol ČORBA, hovorca mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.09.2016
Handlová ide rekonštruovať mestské komunikácie za viac ako 2,8 milióna eur
Na viac ako 2,8 milióna eur vyčíslila handlovská samospráva celkovú investíciu do postupnej rekonštrukcie mestských komunikácií a chodníkov na území Handlovej.
viac
09.06.2017
Verejný rozhlas v žilinských mestských častiach prejde rekonštrukciou
Mesto Žilina s cieľom zvyšovania kvality poskytovaných služieb a informácií pokračuje aj v tomto roku s rekonštrukciou a inováciou mestských rozhlasov.
viac
24.07.2017
Samosprávu čakajú najzásadnejšie investície tohto roka
Mesto Poprad čakajú v nasledujúcich mesiacoch najzásadnejšie investície tohto roka. Od začiatku roka 2017 zrealizovala samospráva už viacero investičných aktivít.
viac
06.04.2018
Mesto Šaľa začalo s rekonštrukciou tržnice i viacerých komunikácií
Šalianska radnica začala s revitalizáciou tržnice. Pribudne v nej nový povrch i vynovené stánky. Práce by mali byť ukončené v nasledujúcich dňoch. Podľa slov Eriky Kollerovej z mestského úradu pribudne v tržnici už tento týždeň nová betónová plocha.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.46 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %