Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
12.04.2018 06:20

Bratislavský región na cyklofestivale Argus Bike vo Viedni


Ilustračná snímka


Tento víkend bude Viedeň venovaná cyklistom a KOCR Bratislava Region Tourism toho bude opäť súčasťou! Najväčší európsky cyklofestival Argus Bike festival otvorí svoje brány tento víkend - 14. a 15. apríla od 9. do 18. - už po dvadsiaty krát.


„Vďaka usilovnej činnosti BRT a jej členov sa cykloturistika v bratislavskom regióne naďalej dynamicky rozvíja. Rakúšania majú o bratislavský región veľký záujem. Cyklotrasy pozdĺž Moravy a Dunaja, Malokarpatské singletracky alebo prehliadka historického centra Bratislavy, to všetko láka cykloturistov do nášho kraja. Na svoje si však neprídu len rekreační cyklisti, ale ponuka je bohatá aj pre tých najnáročnejších,“ povedal riaditeľ krajskej organizácie Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Jedinečná kombinácia programov pred impozantnou kulisou Viedenskej radnice každoročne priláka viac ako 100 000 návštevníkov. Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism sa tento rok na festivale predstaví už po tretí raz. Návštevníci nájdu na veľtrhu širokú ponuku od takmer stovky vystavovateľov. Rozmanitosť programu je receptom na úspech Bike Festivalu ARGUS. Uvoľnená festivalová atmosféra, široké zastúpenie značiek a ponuky pre cyklistov, možnosti testovania e-bajkov a kargo bicyklov,  najväčší cykloblšák v Rakúsku, skvelý detský program a bohatý program s množstvom interakcie pre všetkých návštevníkov, toto všetko tam nájdete tento víkend. V nedeľu sa na Bike Festivale ARGUS koná cyklojazda okolo viedenského Ringu. Tisíce cyklistov tak dvakrát zdolajú okružnú jazdu v celkovej dĺžke 10 km. Okružná jazda je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Vstup na podujatie je voľný.

Úlohou KOCR Bratislava Region Tourism bude prezentovať bohatú cykloturistickú a turistickú ponuku regiónu v prezentačnom stánku, kde návštevníci budú môcť súťažiť na dvoch cyklotrenažéroch od BikeLabu. Víťazi získajú atraktívny pobyt na Záhorí v Hoteli Malvázia a  poukaz na novú bratislavskú adrenalínovú atraktciu- UFO Skywalk. Bratislavský región nájdete pred Viedenskou Radnicou vo veľkom spoločnom stane turistických destinácií.

Video k minuloročnému Argus Bike Festivalu nájdete tu: Argus Bike festival

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

Autor: (ts-Bratislava Region Tourism-Petra Kotúčková)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.01.2017
Bratislava zažiari na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu v Rakúsku
Bratislava ako atraktívne mesto inovácií a smart riešení, hlásajúca posolstvo modernej európskej destinácie na Dunaji sa predstaví od 12. do 15. januára vo Viedni na najväčšom rakúskom veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe. Návštevníkov zaujme úplne nová expozícia a virtuálna prehliadka mestom.
viac
11.04.2017
Budúcnosť bike-sharingu v Bratislave je stále neznáma
Na vytvorenie systému zdieľania bicyklov má Bratislava vyčlenených v tomto roku 460-tisíc eur. Ako a kde bude systém bike-sharingu fungovať, však hlavné mesto zatiaľ nespresnilo.
viac
07.03.2018
Riaditelia magistrátov rokovali o predsedníctve v Rade EÚ
V druhom polroku 2018 bude Rakúsko predsedať Rade EÚ. Práve táto téma rezonovala na rokovaní riaditeľa viedenského magistrátu Ericha Hechtnera a riaditeľa bratislavského magistrátu Martina Marušku, keďže Bratislava má už skúsenosti s predsedníctvom z roku 2016.
viac
07.01.2019
Január vo Viedni, Brne a Bratislave
Krajská organizácia cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava sa v januári zúčastní 3 medzinárodných veľtrhov cestovného ruchu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %