Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
8°C Bratislava
16.05.2018 11:56

Aktuálna výstava v múzeu prezentuje históriu regiónu Gemer a hrad Muráň


Vstupná brána hradu Muráň - ilustračná snímka


Históriu regiónu Gemer, viažucu sa konkrétne k hradu Muráň v Revúckom okrese, približuje aktuálna výstava Pod Muráňom v tej doline, umenie s hradom spojené. Do 30. júna je sprístupnená v podkrovných priestoroch Múzea Prvého slovenského gymnázia v Revúcej.


„Prostredníctvom umenia nás autor výtvarných diel, Miroslav Sklenárik, odkazuje na samotnú históriu regiónu Gemer, zameranú konkrétne na hrad Muráň,“ priblížila lektorka Múzea Prvého slovenského gymnázia Lucia Oravec Koreňová s tým, že 18 vystavovaných umeleckých diel vzniklo podľa historických podkladov.       

Miroslav Sklenárik absolvoval Pedagogickú fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Prešove, učiteľstvo slovenského jazyka, literatúry a výtvarnej výchovy. Dlhé roky pracoval v Základnej umeleckej škole (ZUŠ) v Revúcej a v Súkromnej ZUŠ Artiana v Revúcej. Za svoju umeleckú činnosť získal viaceré ocenenia, je napríklad laureátom ceny Sama Chalupku či laureátom ceny Martina Rázusa v celoslovenskej súťaži Chalupkovo Brezno.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.04.2016
Otvorili zrekonštruované Múzeum Prvého slovenského gymnázia v Revúcej
Zrekonštruované Múzeum Prvého slovenského gymnázia (MPSG), ktoré sa špecializuje na dejinný prínos tejto vzdelávacej inštitúcie a históriu mesta Revúca, slávnostne otvorili pre verejnosť.
viac
10.06.2016
V Pezinku začínajú medzinárodne Keramické trhy
Malokarpatské múzeum v Pezinku pozýva na medzinárodné podujatie Keramické trhy. Trinásty ročník sa bude konať v termíne od 10. do 12. júna.
viac
10.02.2017
V Považskej Bystrici sprístupnili výstavu "Hračky v minulosti"
V pondelok 6. 2. 2017 sprístupnilo Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici, v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, výstavu "Hračky v minulosti".
viac
18.05.2017
Noc múzeí a galérií vo Fiľakove
Hradné múzeum vo Fiľakove srdečne pozýva všetkých záujemcov na X. ročník celovečerného podujatia Noc múzeí a galérií, ktoré sa uskutoční 20. mája 2017.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %