Pondelok 19.11.2018
Dnes má meniny 
Alžbeta
1°C Bratislava
16.05.2018 11:56

Aktuálna výstava v múzeu prezentuje históriu regiónu Gemer a hrad Muráň


Vstupná brána hradu Muráň - ilustračná snímka


Históriu regiónu Gemer, viažucu sa konkrétne k hradu Muráň v Revúckom okrese, približuje aktuálna výstava Pod Muráňom v tej doline, umenie s hradom spojené. Do 30. júna je sprístupnená v podkrovných priestoroch Múzea Prvého slovenského gymnázia v Revúcej.


„Prostredníctvom umenia nás autor výtvarných diel, Miroslav Sklenárik, odkazuje na samotnú históriu regiónu Gemer, zameranú konkrétne na hrad Muráň,“ priblížila lektorka Múzea Prvého slovenského gymnázia Lucia Oravec Koreňová s tým, že 18 vystavovaných umeleckých diel vzniklo podľa historických podkladov.       

Miroslav Sklenárik absolvoval Pedagogickú fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Prešove, učiteľstvo slovenského jazyka, literatúry a výtvarnej výchovy. Dlhé roky pracoval v Základnej umeleckej škole (ZUŠ) v Revúcej a v Súkromnej ZUŠ Artiana v Revúcej. Za svoju umeleckú činnosť získal viaceré ocenenia, je napríklad laureátom ceny Sama Chalupku či laureátom ceny Martina Rázusa v celoslovenskej súťaži Chalupkovo Brezno.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.04.2016
Otvorili zrekonštruované Múzeum Prvého slovenského gymnázia v Revúcej
Zrekonštruované Múzeum Prvého slovenského gymnázia (MPSG), ktoré sa špecializuje na dejinný prínos tejto vzdelávacej inštitúcie a históriu mesta Revúca, slávnostne otvorili pre verejnosť.
viac
07.08.2017
Otvorenie výstavy palóckeho prelamovaného nábytku
V rámci osláv Palóckych dní a Dní mesta Fiľakovo otvorí Hradné múzeum vo Fiľakove jedinečnú výstavu.
viac
22.02.2018
Banícke múzeum pripravuje výstavu o výrobe piva
Sladovníctvo a pivovarníctvo predstaví výstava Od piva k pivu, ktorú pripravuje Banícke múzeum v Rožňave. Zapožičali si ju z Tribečského múzea v Topoľčanoch. Výstavu sprístupnia 15. marca a potrvá do konca apríla.
viac
15.11.2018
Výstava prezentuje kŕmidlá pre vtáky vyrobené žiakmi
Kŕmidlá, vyrobené žiakmi druhého stupňa základných škôl a zodpovedajúcich ročníkov osemročných gymnázií v rámci deviateho ročníka súťaže Najkrajšie kŕmidlo prezentuje rovnomenná výstava, ktorú vo štvrtok otvorili v Gemersko-malohontskom múzeu (GMM) v Rimavskej Sobote.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.45 %