Piatok 20.04.2018
Dnes má meniny 
Marcel
15.1°C Bratislava
02.06.2017 11:13

Aj vy môžete prispieť k sláve Pustého hradu


Dobrovoľníci budú čistiť chodník smerom na Haputku a areál Dolného hradu.


Pustý hrad je jedna z našich najdôležitejších pamiatok. Ročne ho navštívia tisíce turistov. Aj vy môžete prispieť k jeho sláve.


Každoročná dobrovoľnícka brigáda sa uskutoční už túto sobotu na Pustom hrade. Pozvaní sú okrem zamestnancov mesta a poslancov aj dobrovoľníci z celého mesta. „Budeme čistiť chodník smerom na Haputku a areál predovšetkým Dolného hradu,“ hovorí Ján Beljak zo Slovenskej akadémie vied, ktorý je už dlhé roky vedúcim výskumu na Pustom hrade.

„Ako odmenou bude všetkým zúčastneným krásny výhľad a samozrejme okrem občerstvenia aj výklad o aktuálnych výsledkoch výskumu,“ dodáva Beljak, ktorý týmto všetkých na Pustý hrad pozýva.

„Pustý hrad v sezóne navštívi priemerne 500 turistov denne, čo je naozaj pekné číslo,“ hovorí. Všetkých záujemcov o zapojenie sa do brigády, ktorá je napokon aj peknou spoločenskou akciou v prírode, pozývame kontaktovať priamo pána Jána Beljaka mailom na beljak@savzv.sk. Brigáda začína o ôsmej na Haputke. Pracovné náradie a rukavice budú k dispozícii.

 

Autor: (Eva JEŽOVIČOVÁ, MsÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.05.2016
Zámok dostali do prenájmu dobrovoľníci
Novým "pánom" na zámku v Hlohovci sa stalo občianske združenie (OZ), ktoré sa už dlhšie snaží o oživenie tejto národnej kultúrnej pamiatky.
viac
26.09.2016
Dobrovoľníci vyzbierali v Tatrách a Pieninách 850 kg odpadu
Dobrovoľníci v Tatrách sa počas víkendu pustili do čistenia turistických chodníkov, aby ich zbavili odpadkov. Podujatie Čisté hory má už 38-ročnú históriu.
viac
15.03.2017
Handlová plánuje čistenie mesta po zimnej údržbe aj jarné upratovanie
Mesto Handlová so spoločnosťou Hater – Handlová spol. s r. o. (správa mestkých komunikácií) vypracovali harmonogram čistenia mestských častí po zimnej údržbe. Samospráva pripravuje jarné upratovanie.
viac
14.06.2017
Vo Vysokých Tatrách obnovujú Tatranskú zelenú hliadku
V minulosti vo Vysokých Tatrách fungovali dobrovoľníci pod názvom Tatranská zelená hliadka (TZH). Tá zabezpečovala čistotu a poriadok vo vysokohorskom prostredí. Tatranský okrášľovací spolok (TOS) sa v spojení s bývalými členmi TZH rozhodli túto hliadku opäť obnoviť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.10 %