Štvrtok 13.12.2018
Dnes má meniny 
Lucia
-1°C Bratislava
02.06.2017 11:13

Aj vy môžete prispieť k sláve Pustého hradu


Dobrovoľníci budú čistiť chodník smerom na Haputku a areál Dolného hradu.


Pustý hrad je jedna z našich najdôležitejších pamiatok. Ročne ho navštívia tisíce turistov. Aj vy môžete prispieť k jeho sláve.


Každoročná dobrovoľnícka brigáda sa uskutoční už túto sobotu na Pustom hrade. Pozvaní sú okrem zamestnancov mesta a poslancov aj dobrovoľníci z celého mesta. „Budeme čistiť chodník smerom na Haputku a areál predovšetkým Dolného hradu,“ hovorí Ján Beljak zo Slovenskej akadémie vied, ktorý je už dlhé roky vedúcim výskumu na Pustom hrade.

„Ako odmenou bude všetkým zúčastneným krásny výhľad a samozrejme okrem občerstvenia aj výklad o aktuálnych výsledkoch výskumu,“ dodáva Beljak, ktorý týmto všetkých na Pustý hrad pozýva.

„Pustý hrad v sezóne navštívi priemerne 500 turistov denne, čo je naozaj pekné číslo,“ hovorí. Všetkých záujemcov o zapojenie sa do brigády, ktorá je napokon aj peknou spoločenskou akciou v prírode, pozývame kontaktovať priamo pána Jána Beljaka mailom na beljak@savzv.sk. Brigáda začína o ôsmej na Haputke. Pracovné náradie a rukavice budú k dispozícii.

 

Autor: (Eva JEŽOVIČOVÁ, MsÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.05.2016
Zámok dostali do prenájmu dobrovoľníci
Novým "pánom" na zámku v Hlohovci sa stalo občianske združenie (OZ), ktoré sa už dlhšie snaží o oživenie tejto národnej kultúrnej pamiatky.
viac
14.06.2017
Vo Vysokých Tatrách obnovujú Tatranskú zelenú hliadku
V minulosti vo Vysokých Tatrách fungovali dobrovoľníci pod názvom Tatranská zelená hliadka (TZH). Tá zabezpečovala čistotu a poriadok vo vysokohorskom prostredí. Tatranský okrášľovací spolok (TOS) sa v spojení s bývalými členmi TZH rozhodli túto hliadku opäť obnoviť.
viac
29.06.2017
Dobrovoľníci vyzbierali tonu odpadu z brehov Dunaja
Na výzvu ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa zareagovalo niekoľko stoviek dobrovoľníkov, ktorí sa zapojili do čistenia brehov Dunaja. Spoločnými silami sa im podarilo vyzbierať takmer tonu odpadu.
viac
16.04.2018
Dobrovoľníci vyčistili a pripravili Jelšavský hrad na letnú sezónu
Zlepšiť prístupnosť zrúcaniny stredovekého Jelšavského hradu v okrese Revúca a pripraviť ho na letnú turistickú sezónu bolo zámerom prác, ktoré na ňom v týchto dňoch realizovala skupina zhruba 60 dobrovoľníkov. Ako TASR informoval primátor Jelšavy Milan Kolesár, všetky práce vykonali pod dozorom pra
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %