Pondelok 18.03.2019
Dnes má meniny 
Eduard
°C
02.06.2017 11:13

Aj vy môžete prispieť k sláve Pustého hradu


Dobrovoľníci budú čistiť chodník smerom na Haputku a areál Dolného hradu.


Pustý hrad je jedna z našich najdôležitejších pamiatok. Ročne ho navštívia tisíce turistov. Aj vy môžete prispieť k jeho sláve.


Každoročná dobrovoľnícka brigáda sa uskutoční už túto sobotu na Pustom hrade. Pozvaní sú okrem zamestnancov mesta a poslancov aj dobrovoľníci z celého mesta. „Budeme čistiť chodník smerom na Haputku a areál predovšetkým Dolného hradu,“ hovorí Ján Beljak zo Slovenskej akadémie vied, ktorý je už dlhé roky vedúcim výskumu na Pustom hrade.

„Ako odmenou bude všetkým zúčastneným krásny výhľad a samozrejme okrem občerstvenia aj výklad o aktuálnych výsledkoch výskumu,“ dodáva Beljak, ktorý týmto všetkých na Pustý hrad pozýva.

„Pustý hrad v sezóne navštívi priemerne 500 turistov denne, čo je naozaj pekné číslo,“ hovorí. Všetkých záujemcov o zapojenie sa do brigády, ktorá je napokon aj peknou spoločenskou akciou v prírode, pozývame kontaktovať priamo pána Jána Beljaka mailom na beljak@savzv.sk. Brigáda začína o ôsmej na Haputke. Pracovné náradie a rukavice budú k dispozícii.

 

Autor: (Eva JEŽOVIČOVÁ, MsÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.09.2016
Dobrovoľníci vyzbierali v Tatrách a Pieninách 850 kg odpadu
Dobrovoľníci v Tatrách sa počas víkendu pustili do čistenia turistických chodníkov, aby ich zbavili odpadkov. Podujatie Čisté hory má už 38-ročnú históriu.
viac
30.03.2017
Za jarné upratovanie môžu Handlovčania vyhrať zeleň
Handlovská samospráva pripravuje jarné upratovanie mesta pod názvom V Handlovej kvitnú kvety, nie smeti. Za najaktívnejší prístup pri čistení verejných priestranstiev, ktoré sa bude konať od 1. do 13. apríla, obyvateľov i odmení, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
14.06.2017
Vo Vysokých Tatrách obnovujú Tatranskú zelenú hliadku
V minulosti vo Vysokých Tatrách fungovali dobrovoľníci pod názvom Tatranská zelená hliadka (TZH). Tá zabezpečovala čistotu a poriadok vo vysokohorskom prostredí. Tatranský okrášľovací spolok (TOS) sa v spojení s bývalými členmi TZH rozhodli túto hliadku opäť obnoviť.
viac
28.04.2018
Do jarných brigád v meste sa zapojili aj ľudia bez domova
Vyčistený lesík pri zimnom štadióne a 82 vriec s vyzbieraným odpadom zostali po brigáde, ktorú tento týždeň zorganizovala šalianska radnica spoločne s ľuďmi bez domova. Šesť z nich, spolu s ďalšími dvoma brigádnikmi, upratovalo priestor v okolí Váhu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %