Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
23.04.2019 10:10

Veľkonočné dekorácie v meste Trebišov


Nadrozmerné farebné veľkonočné vajíčko, ktoré skrášlilo verejné priestranstvo v meste počas veľkonočných sviatkov


S prichádzajúcim sviatočným obdobím sa tento rok mesto Trebišov rozhodlo zakúpiť nadrozmerné farebné veľkonočné vajíčka a skrášliť nimi mesto. Exteriérové veľkonočné dekorácie pútali pozornosť Trebišovčanov, ale i návštevníkov mesta na Mariánskom námestí a v centre - oproti budove Slovenskej pošty.


Obidve ručne maľované kraslice dosahujú výšku 2,90 metrov spolu s podstavcom, na ktorom sú umiestnené a spevnené. Na jednej z nich sa vyníma maľba objektu miestnej základnej umeleckej školy a v hlavnej časti mesta dotvára pravú jarnú atmosféru modrá kraslica s erbom a nápisom mesta Trebišov. Inštalované sú od začiatku Veľkého týždňa tak, aby sa pri nich mohol ktokoľvek kedykoľvek zastaviť a odfotiť sa.

Veríme, že krásna veľkonočná výzdoba v meste pritiahne ešte mnohých okoloidúcich. Lákadla v nadživotnej veľkosti sú vytvorené z polystyrénu, ošetrené špeciálnym lepom, na ktorom priťahuje

pohľady ľudí farebná maľba.

Autor: (ts-Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.08.2018
Do Trebišova prichádza nový investor
Po jednaniach vedenia mesta, v zastúpení primátorom PhDr. Marekom Čižmárom, sa po dlhých rokoch podarilo priviesť do Trebišova pre zvýšenie zamestnanosti nového investora - združenie BR GROUP z Českej republiky.
viac
12.08.2018
Zelená plocha v centre mesta Trebišov prešla rozsiahlou revitalizáciou
Mesto Trebišov už má obnovenú zelenú plochu v centre mesta. Rozsiahla zmena má motivovať obyvateľov k vyhľadávaniu a využívaniu tohto priestoru na aktívny oddych.
viac
07.03.2019
Podpora opatrovateľskej služby v meste Trebišov – úspešný projekt
Mestu Trebišov sa podarilo získať nenávratný finančný príspevok z Európskeho sociálneho fondu vo výške 340 860 eur na projekt Podpora opatrovateľskej služby v meste Trebišov.
viac
25.07.2019
Mesto zakročí proti krádežiam kvetov, avizuje pokuty
Mesto Šamorín chce pomocou kamerových záznamov zakročiť voči záškodníkom, ktorí vytrhali a ukradli kvety z verejných priestranstiev. Avizuje priestupkové konania a pokuty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %