Sobota 22.09.2018
Dnes má meniny 
Móric
13°C Bratislava
11.12.2017 11:59

Ustanovujúce zasadnutie novozvoleného Zastupiteľstva NSK


Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica. Snímka zdroj: (unsk.sk).


Ku konštruktívnej spolupráci na rozvoji kraja pre spokojný život jeho obyvateľov vyzval predseda NSK Milan Belica novozvolených krajských poslancov na ustanovujúcom zasadnutí novozvoleného Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), ktoré sa konalo v pondelok 4. decembra.


Na rokovaní odznela správa predsedu volebnej komisie NSK o výsledkoch volieb do orgánov NSK. Novozvolený predseda Milan Belica po prevzatí osvedčenia o zvolení zložil slávnostný sľub a do jeho rúk po prevzatí osvedčení o zvolení zložilo sľub aj všetkých 54 novozvolených poslancov Zastupiteľstva NSK.

V príhovore predseda NSK zdôraznil, že zloženie Zastupiteľstva NSK zodpovedá rozloženiu politických síl v Nitrianskom kraji i národnostnému zloženiu jeho obyvateľstva. „Mám nádej, že pri prijímaní zásadných rozhodnutí však bude vždy zohrávať hlavnú úlohu všeobecný záujem o rozvoj kraja a dosiahnutie spokojnosti a lepšieho života všetkých jeho obyvateľov,“ zdôraznil Milan Belica.

V pracovnej časti zasadnutia ustanovujúceho Zastupiteľstva NSK novozvolení poslanci zvolili overovateľov zápisníc a členov mandátovej a návrhovej komisie.

Na ustanovujúcom zasadnutí Zastupiteľstva NSK sa zúčastnili poslanci Národnej rady SR, nitriansky sídelný biskup Mons. Viliam Judák, predstavitelia politických strán a hnutí, laureáti Ceny NSK aj krajskí poslanci vykonávajúci mandát v končiacom sa volebnom období.

V utorok 5. decembra sa znovuzvolený predseda NSK Milan Belica stretol na pôde Župného domu  s predstaviteľmi organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK a s vedúcimi pracovníkmi Úradu NSK.

Autor: (op)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Protest prokurátora. Užitočné rady a informácie - právna poradňa
Právna poradňa v Obecných novinách. Odpovedá JUDr. Daniela Franzenová z Kancelárie ZMOS.
viac
28.05.2016
Kraj vypracoval novú stratégiu zahraničných vzťahov
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) chce v nasledujúcich rokoch posilniť svoju spoluprácu so zahraničnými regiónmi. Tá by mala pomôcť samotnému kraju, ale aj jednotlivým obciam a inštitúciám pri ich rozvoji a realizácii rôznych cezhraničných projektov.
viac
17.02.2017
V. BAJAN: Som rozčarovaný zo záveru celodennej diskusie
Stanovisko poslanca V. Bajana k včerajšiemu mestskému zastupiteľstvu.
viac
21.11.2017
Bratislavskí poslanci schválili zriadenie mestskej mediálnej komisie
Zastupiteľstvo hlavného mesta SR bude mať mediálnu komisiu. Dohliadať má na to, ako sú vynakladané financie na marketing a mediálnu prezentáciu mesta, taktiež má hodnotiť, či okrem primátora majú vytvorený dostatočný priestor na prezentáciu svojich aktivít i názorov aj poslanci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.59 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.33 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.09 %