Piatok 20.09.2019
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
°C
16.08.2019 08:25

Prezidentka navštívila prvé krajské mesto – Žilinu


Žilina bola prvou zastávkou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej na ceste po krajských mestách. Pred Radnicou mesta Žilina privítal prezidentku pred davom ľudí žilinský primátor Peter Fiabáne.


Počas návštevy mesta zavítala prezidentka na Úrad Žilinského samosprávneho kraja. Následne smerovali jej kroky na stretnutie so žilinským primátorom a zástupcami mesta. V úvode stretnutia vyzdvihol primátor skutočnosť, že sa Zuzana Čaputová stala historicky prvou dámou na čele slovenského štátu.


Cieľom stretnutia bolo oboznámiť sa so situáciou v Žiline. „Pani prezidentku zaujímali problémy, ktorým mesto dlhodobo čelí. Vzájomne sme sa zhodli, že najväčším problémom je nevybudovaná diaľničná sieť. Mesto a Žilinčania na to doplácajú tým, že ich denne trápi zhustená dopravná situácia. Okrem toho sme sa venovali i otázkam životného prostredia, bytovej politiky a sociálnej oblasti,“ skonštatoval primátor Peter Fiabáne. Ako ďalší problém vidí primátor potrebu modernizácie mesta pomocou smart technológií. Primátor však zdôraznil odhodlanie pracovať na zlepšení problémov, ktoré mesto trápia.

V piatok 16. augusta 2019 navštívila prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová Denný stacionár, Denné centrum a Jedáleň na sídlisku Vlčince v Žiline.

Autor: (MsÚ-Žilina)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2018
Mesto získa za prenájom stánkov na Vianočných trhoch takmer 185-tis. eur
Prenájom stánkov, ktoré budú ponúkať občerstvenie a nápoje počas tohtoročných Vianočných trhov v Žiline, prinesie do mestskej pokladnice 184.816 eur, čo je takmer o 100.000 eur viac ako vlani.
viac
02.04.2019
Pozvánka na seminár
Slovenská agentúra životného prostredia Vás srdečne pozýva na semináre zamerané na Práva a povinnosti samospráv v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie vo všetkých krajských mestách.
viac
06.05.2019
Prehľad letnej údržby a komunálnych služieb je dostupný na internetovej stránke
V marci vyrazili do žilinských ulíc autá, ktoré do minulého týždňa zametali mesto od zimného posypu. Čistenie pokračuje aj naďalej v rámci letnej údržby. Týždenné plány letnej údržby sú zverejnené aj na webe mesta. Občania si tak môžu skontrolovať, v ktorej časti Žiliny sa aktuálne čistí.
viac
07.08.2019
Uzavreté detské ihriská mesto opravilo a opäť slúžia deťom
Štyri detské ihriská, ktoré pre zlý technický stav muselo mesto opraviť, sú opäť otvorené a prístupné verejnosti. Rekonštrukcia trvala 21 dní a vyžiadala si 76 tisíc eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %