Utorok 21.05.2019
Dnes má meniny 
Zina
°C
30.11.2018 09:15

Počas decembra lesníci prinesú do domovov stovky vianočných stromčekov


Ilustračná snímka TASR


Predvianočné obdobie bez akcie Stromček pod stromček si už lesníci ani nedokážu predstaviť. Z prvého vianočného stromčeka od nich sa bude tešiť jedenásť detí z Detského domova Centrum Srdiečko v Banskej Bystrici a prinesú im ho v piatok (30. 11.) o 15.00 h.


"Tento rok opäť neprišiel Martin na bielom koni, a tak máme ešte stále možnosť nájsť a vybrať tie najkrajšie stromčeky z lesných porastov, ale i škôlkarských stredísk, ktoré vyčaria úsmev na tvárach tisíckam detí," konštatoval Marian Staník, generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR.       

"Vyrástli v našich lesoch, aby naplnili to najkrajšie vianočné poslanie. Už po pätnásty raz odnesú naši lesníci stovky vianočných stromčekov do detských domovov a domovov sociálnych služieb na Slovensku, ktoré oň požiadajú," doplnil vo štvrtok vedúci odboru komunikácie Pavel Machava s tým, že "kúsok lesa" budú počas decembra odovzdávať zástupcovia jednotlivých odštepných závodov štátneho podniku.       

Podľa Machavu mnohé stromčeky, ktoré vyberajú, by sa počas dospievania lesa nemali šancu presadiť medzi ostatnými a časom by uhynuli. Takto im dajú možnosť splniť to najkrajšie poslanie a stať sa krásnym a hlavne zdravým, voňavým symbolom Vianoc.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.12.2016
V tomto roku lesníci zasadili takmer 15 miliónov stromčekov
Štátny podnik Lesy SR ukončil začiatkom decembra jesennú obnovu lesa, pri ktorej vysadil viac ako 1,7 milióna sadeníc lesných drevín.
viac
22.12.2017
Vianočnými stromčekmi spríjemnia sviatky pacientom po celom Slovensku
Prostredie v nemocniciach pacientom aj zdravotníkom počas vianočných sviatkov spríjemnia živé vianočné stromčeky. Agrorezort daroval prostredníctvom Lesov SR 150 živých slovenských ihličnanov do nemocníc po celom Slovensku.
viac
08.01.2018
V Prešove začína zber a odvoz stromčekov
Sviatočné dni symbolicky ukončili Traja králi a mnohé domácnosti si kladú otázku, čo so živými vianočnými stromčekmi. Ich zber a odvoz bude v Prešove zabezpečený bezplatne a začne sa od pondelka 8. januára.
viac
13.12.2018
V Sládkovičove budú vianočné trhy na podporu škôl
Na námestí v Sládkovičove budú v piatok (14. 12.) od 15. h vianočné trhy na podporu školám. V sprievodnom programe od 16. h vystúpia žiaci miestnych škôl, chlapci a dievčatá z Detského centra Hrajkovo, spevokol Klubu seniorov a Ekumenický spevácky zbor.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %