Nedeľa 18.08.2019
Dnes má meniny 
Elena, Helena
°C
06.08.2019 01:25

Na náučnom chodníku v Horšianskej doline vznikol nový oddychový priestor


Vynovená studnička v Horšianskej doline. Ilustračná snímka, zdroj: www.lia.mskslevice.sk


Na náučnom chodníku v Horšianskej doline pri Leviciach vznikol nový oddychový priestor pre turistov. Vybudovaný bol v rámci projektu Pohoda za mestom v Horšianskej doline.


Projekt Pohoda za mestom v Horšianskej doline mesto Levice vypracovalo v súlade s vyhlásenou výzvou Nitrianskeho samosprávneho kraja na rozvoj cestovného ruchu v roku 2019, informovala o tom Adriana Macáková z levickej radnice. Hlavným cieľom projektu bolo doplniť a rozšíriť možnosti trávenia voľných chvíľ v Horšianskej doline.       

Mesto Levice ešte v roku 2010 vybudovalo turisticko-náučný chodník v Horšianskej doline, vznikol aj s podporou Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft. Na chodníku boli v bývalom kameňolome osadené informačné tabule, smerovníky, ohniská a lavičky. O päť rokov neskôr bol projekt vytvorením oddychového mikropriestoru a vybudovaním Prameňa osvieženia vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Heineken Slovensko rozšírený.       

„Cieľom bolo prinavrátenie spoločenskej funkcie obecnej studni v mestskej časti Horša,“ uviedla Macáková. V tomto roku pribudol altánok, ktorý dotvoril priestor na oddych v bývalom kameňolome v Horšianskej doline.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2016
V Gelnici vznikne nový priestor pre kultúru. Bude v bývalej fabrike
Skupina dobrovoľníkov z Gelnice a okolia upravuje priestory v bývalej fabrike Antony. Slúžiť budú na výstavy, premietanie filmov, koncerty, diskusie a iné akcie.
viac
29.08.2016
Mesto plánuje zmodernizovať dielne na základných školách
Mesto Levice plánuje vybaviť novým náradím a technickým príslušenstvom dielne na základných školách. Zámerom je zvýšiť záujem školákov o technické vzdelávanie, čo si vyžaduje aj pracovný trh.
viac
07.11.2017
Občania môžu podporiť projekt Ozeleňme mesto Levice
Mesto Levice postúpilo do ďalšieho verejného hlasovania v rámci grantového programu Komunitné granty 2017 s podnázvom 80 000 eur pre komunity, kde to žije Nadácie VÚB.
viac
28.09.2018
Obyvatelia mesta môžu športovať v novom fitparku
Mesto Prešov získalo nový priestor na športovanie určený obyvateľom všetkých vekových kategórií. Podľa radnice prispeje ku skultúrneniu prostredia a poskytne ďalšie možnosti trávenia voľného času vonku s rodinou, priateľmi aj známymi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.42 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.83 %