Utorok 25.06.2019
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
10.09.2018 02:45

Hodové slávnosti v Dolnom Lieskove nepokazilo ani daždivé počasie


Majitelia výherných tombolových lístkov si tak domov odniesli ovečku, prasiatko, hus či kačice.


V nedeľu 2. septembra 2018 sa už po tretíkrát v areáli parku Centra sociálnych služieb - NÁDEJ (CSS - NÁDEJ) v Dolnom Lieskove v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja stretli susedia, priatelia, rodáci i obyvatelia obce na tradičných hodových slávnostiach.


Pripomenúť si históriu, zaspomínať na staré priateľstvá či nadviazať nové, no najmä stráviť príjemné nedeľné popoludnie v duchu tradícií prišli do areálu parku CSS - NÁDEJ v Dolnom Lieskove súčasní obyvatelia obce i mnohí rodáci. Dôvodom boli už tradičné hodové slávnosti, ktoré otvoril úvodným slovom starosta obce Ján Križan. „Takýmto rodinným spôsobom sa snažíme združovať obyvateľov našej obce, aby sme nezabúdali na naše tradície a kultúru. Veľmi ma teší, že sme sa mohli stretnúť práve v areáli tohto krásneho parku, a to vďaka ústretovosti a výbornej spolupráci s riaditeľom zariadenia sociálnych služieb tu v Dolnom Lieskove ” povedal starosta obce. Dobré vzájomné vzťahy s vedením obce vyzdvihol aj riaditeľ CSS - NÁDEJ v Dolnom Lieskove František Martaus. „Naše zariadenie je neoddeliteľnou súčasťou obce Dolný Lieskov, preto tieto obecné hodové slávnosti vítame a podporujeme. No a nakoľko sa konajú priamo v našich priestoroch,  sú príjemným spestrením, oživením a rozptýlením od bežného stereotypu aj pre samotných klientov,” vysvetlil riaditeľ.

Hustý dážď, ktorý pokropil park krátko pred začiatkom podujatia, rozohnali už prvé tóny z repertoáru folklórnej skupiny Limbora z Prečína. V programe sa predstavil aj zabávač a heligonkár Matej Kysel a hudobná skupina BONA BEND. Svojou účasťou prišiel podujatie podporiť aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška. „Veľmi rád som prijal pozvanie pána starostu obce Dolný Lieskov, v ktorej má Trenčiansky samosprávny kraj jedno z 24 zariadení sociálnych služieb. Už čoskoro v ňom v rámci procesu debarierizácie pribudne nový externý výťah, ktorý pomôže zlepšiť nielen kvalitu života klientov, ale aj pracovné podmienky zamestnancov,” doplnil trenčiansky župan s tým, že obyvatelia obce sa môžu tešiť aj z opraveného úseku cesty III/1947 z Dolného Lieskova do Pružiny, ktorý sa podarilo z finančných prostriedkov z rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja predĺžiť v miestnej časti Tŕstie. Obec sa tiež stala úspešným žiadateľom o financie z európskych fondov, vďaka ktorým bude možné zrekonštruovať dva kultúrne domy - v obci Dolný Lieskov aj v miestnej časti Tŕstie.  

 Čerešničkou na torte tohtoročných hodových slávností bola najmä netradičná živá tombola. Majitelia výherných tombolových lístkov si tak domov odniesli živé prasa, ovečku, hus či kačice.

 

Autor: (ts-TKS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Račianske hody sa konajú už tento víkend vo vynovenom amfiteátri
Už najbližšiu sobotu a nedeľu sa v bratislavskej Rači konajú tradičné hodové slávnosti.
viac
26.05.2016
V Brezne odštartoval štvordňový maratón podujatí a programov
Do programu Dní mesta Brezna mali možnosť zasiahnuť aj samotní obyvatelia. Vybrali si koncert skupiny Iné Kafe.
viac
19.05.2018
Žilina ožije Staromestskými slávnosťami
Bohatý kultúrny program, trhy ľudových remeselníkov, vystúpenia umelcov, výstavy a súťaže. To všetko ponúkne od štvrtka 31. mája do soboty 2. júna 2018 24. ročník Staromestských slávností, ktoré sa počas svojej histórie zaslúžene stali najväčšou a najočakávanejšou udalosťou.
viac
13.08.2018
Hody po prvý raz ponúknu i festival pre mladých
Nasledujúci víkend (18. 8. - 19. 8.) bude v Prievidzi patriť hodovaniu. Podujatie ponúkne po prvý raz i novinku v podobe festivalu pre mladých pod názvom Square fest, tradičný program ponúkne zase prievidzská farnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %