Štvrtok 20.09.2018
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
18°C Bratislava
17.06.2016 07:21

Bojnický letný slnovrat 2016 už tento víkend


Pozvánka.


Oblastná organizácia cestovného ruchu Región HORNÁ NITRA – BOJNICE organizuje v sobotu 18. 6. v Bojniciach 2. ročník multižánrového podujatia, ktorého hlavným cieľom je propagácia potenciálu cestovného ruchu v známej a obľúbenej turistickej destinácii.


Program je zostavený tak, aby si všetky vekové skupiny návštevníkov prišli na svoje. Predstavia sa tanečné skupiny XOANA, Fantastic – Elko Prievidza, TS Dáriusa Štrbu pri ZUŠ v Bojniciach, TS Mimikry a Tanečná škola Viery Nedeliakovej, dychová hudba Bojnická kapela, súbor bicích nástrojov SUBINA, country skupina Louiziana, skupina 5play, ľudová hudba Ľuboša Hrdého a Spevácky zbor sv. Martina.

Novinkou v porovnaní s minulým ročníkom je uvedenie nových publikácií, a to knihy fotografií Horná Nitra z neba, ktorú vydalo vydavateľstvo CBS Banská Bystrica a Turistického sprievodcu Prievidzou a okolím. Ďalším novým lákadlom je tancovanie na námestí, kde si s profesionálnymi tanečníkmi môžu zatancovať všetci návštevníci. Po prvý raz si budú môcť návštevníci zahrať hru Hľadanie pokladu – je určená pre akčných a zvedavých dospelých i deti. Večerný program Ej Jáne, Vajane vytvorí pôsobivú atmosféru svätojánskych tradícií spevom, tancami, magickými obradmi a zapaľovaním ohňov. Nočnou bodkou bude Ohňová show.

K spríjemneniu letného dňa sú pripravení ľudoví umelci a remeselníci a tiež stánky s občerstvením všetkého druhu od sladkostí a koláčov, cez tradičné slovenské a regionálne jedlá, pečené prasa až po kvalitné nápoje.

Podujatie pripravili členské mestá a obce Bojnice, Prievidza, Čereňany, Kľačno, Lehota pod Vtáčnikom, Nitrianske Rudno, Opatovce nad Nitrou, Sebedražie, Šútovce, členské podnikateľské subjekty spolu s partnermi - Slovenská agentúra pre cestovný ruch, Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región, Regionálne kultúrne centrum Prievidza a Kultúrne centrum Bojnice. Nad Bojnickým letným slnovratom prevzal záštitu Jaroslav Baška, predseda TSK.

Ďalšie akcie v okolí

V Bojnickom zámku bude prebiehať podujatie Rozprávkový bál. Hostia i domáci sa môžu vybrať na novú vyhliadkovú terasu, ktorá je v lese nad Bojnickým zámkom a nad kalváriou. Naskytá sa z nej pohľad na celú Prievidzskú kotlinu.

V Sebedraží sa 18. júna od 15. hodiny uskutoční 6. ročník podujatia Sebedražská babka vo fazuli, v Nitrianskom Rudne na priehrade bude zas veľký koncert populárnej hudby.

 

 

Autor: (OOCR Región HORNÁ NITRA - Bojnice)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2016
Bojnice majú z turizmu asi 330 000 eur, do rozvoja dávajú len dve percentá
Sumu vo výške asi 330 000 eur za rok prináša každoročne do rozpočtu kúpeľného mesta Bojnice cestovný ruch. Do rozvoja turizmu v súčasnosti investuje samospráva dve až tri percentá z tejto sumy, v budúcnosti by to malo byť zaužívaná tretina až štvrtina.
viac
06.12.2016
Župný december s pestrým programom
Obyvatelia a návštevníci Žilinského kraja môžu využiť december a vychutnať si župné zážitky na Kysuciach, Turci, Hornom Považí, Orave či v Liptove.
viac
16.06.2017
Bojnický letný slnovrat III.
Tretí ročník prezentačného podujatia Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región HORNÁ NITRA-BOJNICE predstaví bohatú ponuku cestovného ruchu.
viac
18.01.2018
Bojnický zámok vlani navštívilo takmer 200 000 ľudí
Klasické prehliadky, tematické, ale i výstavy boli súčasťou vlaňajšej ponuky Slovenského národného múzea (SNM)- Múzea Bojnice. Minulý rok ho navštívilo dovedna 196 174 ľudí. Informovala o tom jeho kultúrno-propagačná manažérka Petra Gordíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.43 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.34 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.23 %